Презентація в
форматі PDF

Завантажте нашу
презентацію в
форматі PDF.

Новини

Новації законодавства: про перерахування єдиного внеску у 2016 році

Не оминули новорічні нововведення і обчислення та сплату єдиного внеску. Начальник відділу адміністрування єдиного внеску ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Галина Мушенок звернула увагу роботодавців на те, що з поточного року  фіскальна служба погоджує сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Як повідомила податківець,  Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 р., зокрема, внесено зміни до ч. 5 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Для платників, визначених ч. І ст. 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відс. до бази нарахування, визначеної ст. 7 вказаного Закону.

 Пунктом 2 Порядку про прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013р. №453 передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з контролюючим органом за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку №453.

«На сьогодні частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог ст. 24 Закону №2464, має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати. Отже, роботодавцю, який перераховує зарплату на рахунки фізичних осіб і сплачує суму ЄСВ меншу, ніж 1/5 суми, яку виплачують працівникам, потрібно скласти та погодити в територіальному органі ДФС довідку – розрахунок і надати її до банку. До приведення Порядку №435 у відповідність до законодавства, територіальні органи ДФС погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджувати додаток 1 до Порядку № 435 з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розміру єдиного внеску», - зазначила Галина Мушенок.

До речі, за інформацією коодинаційно - моніторингового управління інспекції за січень 2016 р. до державного бюджету платниками інспекції спрямовано  69,9 млн грн єдиного внеску.

Додатково повідомляємо, що роз’яснення з зазначеного питання  викладені в листі Державної фіскальної служби України від 15.01.2016 р. №1259/7/99-99-17-03-01-17 «Про організацію роботи», з яким можна ознайомитися на офіційному веб - порталі служби (sfs.gov.ua).

Назад