Презентація в
форматі PDF

Завантажте нашу
презентацію в
форматі PDF.

Новини

ЯК І ДЕ ЗАМІНИТИ ПОРВАНУ КУПЮРУ

Як і де замінити порвану купюру

Замінити пошкоджену грошову купюру теоретично Ви можете у будь-якому банку. А відмова у прийнятті пошкодженої купюри співробітником банку неприпустима. Процедура та умови заміни купюри передбачені постановою Національного банку України від 17.11.2004 N 547 “Про затвердження Правил визначення платіжності та обміну банкнот і монет Національного банку України”.

Банкноти поділяються на придатні до обігу та не придатні. Не придатні у свою чергу розділяють на зношені банкноти, значно зношені банкноти та банкноти з дефектами виробника.

Банки мають брати без обмеження від юридичних і фізичних осіб для обміну на придатні до обігу банкноти, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для готівкових платежів тощо пошкоджені банкноти без ознак підроблення, які: зберегли цілу частину площею не менше ніж 55 % своєї початкової площі; розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин є не меншою, ніж 55 % початкової площі банкноти.

Не приймаються банками та іншими юридичними особами лише банкноти, пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами або хімікатами тощо, площа яких під час приймання та оброблення може стати меншою, ніж 55 % початкової площі банкноти. З метою обміну таких банкнот Ви маєте звертатися безпосередньо до територіальних управлінь Національного банку, які зобов’язані прийняти рішення про обмін банкнот у Вашій присутності або прийняти їх на дослідження за Вашою заявою.

У деяких банках за обмін пошкоджених купюр зажадають від Вас сплати комісії. Це суперечить п. 2.7. Правил, де вказано, що обмін банками непридатних до обігу банкнот і монет (зношених, значно зношених та з дефектами виробника) здійснюється безоплатно. Національний банк без будь-яких обмежень приймає від банків непридатні до обігу банкноти і монети.

 

“Юридичний Вісник України”

N 42, від 20 – 26 жовтня 2012 р.

Олександр Демський

Назад